Ακόμα δεν μπορεί να “χωνέψει” το αποτέλεσμα-κόλαφο των εκλογών που διεξήχθησαν στους κόλπους των ιατρών του ΙΚΑ ο Άδωνις Γεωργιάδης. Οι γιατροί αφήνοντάς χιλιομετρικά πίσω την γαλάζια παράταξη ανέδειξαν σε πρώτη δύναμη το ΣΥΡΙΖΑ, γεγονός που άφησε τον κ. υπουργό βαθύτατα “πληγωμένο” και θυμωμένο.
Την φυσάει και δεν κρυώνει ο Άδωνις Γεωργιάδης την επιτυχία του ΣΥΡΙΖΑ στις εκλογές που έκαναν τα όργανα των γιατρών του πρώην ΙΚΑ.
Δεν δίστασε μάλιστα να στραφεί κι εναντίον όσων γύρισαν την πλάτη στην ΝΔ και προτίμησαν το ΣΥΡΙΖΑ, ιδιαίτερα μετά την πολυετή εδραίωση της γαλάζιας πλευράς στον συγκεκριμένο χώρο.