- Στο Μαιευτικό – Γυναικολογικό Ιατρείο: οι έγκυοι προσέρχονται μετά από διαπίστωση της εγκυμοσύνης τους και παρακολουθούνται σε τακτά χρονικά διαστήματα ( προγεννητικός έλεγχος και εξετάσεις, φάρμακα, αναρρωτικές άδειες, βεβαίωση κυοφορίας, συμβουλές διατροφής, μητρικού θηλασμού, κ.ά.)
- Στο Παιδιατρικό Ιατρείο: προσέρχονται βρέφη και παιδιά για εμβολιασμούς, σωματομετρήσεις, παρακολούθηση ανάπτυξης τους , εγγραφή σε κατασκηνώσεις, Παιδικούς Σταθμούς, Νηπιαγωγείο, Α΄ Δημοτικού, συμπλήρωση Ατομικού Δελτίου Υγείας Μαθητή, συμβουλές διατροφής, στοματικής και ατομικής υγιεινής, αντιμετώπιση ιατροκοινωνικών προβλημάτων, σεξουαλική διαπαιδαγώγηση, πρόληψη παιδικών ατυχημάτων, κ.ά.
- Στο Οδοντιατρικό Ιατρείο προσέρχονται παιδιά για αντιμετώπιση οδοντικών προβλημάτων.