Με την αξία της κοινωνικής προσφοράς ως ακλόνητη σταθερά, την Τετάρτη 28 Μαΐου, η Equal Society θα βρίσκεται από τις 10.00 το πρωί ως τις 14.00 το μεσημέρι στην Πλατεία Λιστόν (Πεντοφάναρο), στήνοντας μια πρότυπη «τράπεζα αίματος» στο πλαίσιο της εθελοντικής αιμοδοσίας που γίνεται για δεύτερη συνεχόμενη χρονιά στο νησί της Κέρκυρας.
Έμπρακτα ευαισθητοποιημένη απέναντι σε κάθε θέμα κοινωνικής προσφοράς η Equal Society απεύθυνε έκκληση στους κατοίκους και τους επισκέπτες να προχωρήσουν σε μια… κατάθεση ζωής και να δημιουργήσουν… «Δεσμούς Αίματος».